مهدی یاور 313

بیاییم برای ظهور دعایی بخوانیم ، اللهم عجل لولیک الفرج

۱۳ مطلب در فروردين ۱۳۹۷ ثبت شده است

برای تعجیل فرج زیاد دعا بکنیم

✍️ #کلام_استاد رائفی پور

 

🔆 خود امام زمان (عجل الله فرجه) می فرماید: «فاکثروا الدعا بتعجیل الفرج فان ذلک فرجکم» یعنی برای تعجیل فرج زیاد دعا کنید، این فرج خودتونه...

🔺چهار تا برداشت از این حدیث میشه کرد

🔹۱- امر به دعا، یعنی وقتی امام معصوم امر میکنه، میشه اطاعت نکرد؟! وقتی امام معصوم امر میکنه، استجابت هم داره، یعنی حتما پاسخ داره، فعل بیهوده از معصوم سر نمیزند، وقتی می‌فرماید زیاد دعا کنید، یعنی اثر داره زیاد دعا کردن

🔸۲- دعا برای فرج بقول حوزوی ها حصر نداره، در هر زمان و مکانی که تونستی، در هر قنوت نمازت، آخر هر نمازت و... یعنی تا میتونی دعا کن، اصلا روایت داریم، وقتی شما برای ظهور دعا می‌کنید، یعنی سیلی به صورت ابلیس می‌زنید

🔹۳- دعا برای ظهور واجب است، واجب عینی نه کفایی، یعنی نگفته اگر کسی دعا کرد، تو دعا نکن، پس همگان باید دعا کنند و جالبه بدونید بیشتر از همه بر روی زمین خود امام زمان (عجل الله فرجه) دعا میکنه برای ظهور خودش

🔸۴- این دعا برای خودمونه، او بیاد فرج ماست، و اصلا مگه میشه تو برای این خاندان دعا کنی، او واست دعا نکنه؟! ما برای خودمون دعا می‌کنیم

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مهدی حبیبی زاده

لاف عشق (بسیار زیبا)

🔹 در حدود دویست سال پیش جمعی از صالحین در نجف جمع بودند. روزی با خودشان نشستند و گفتند: چرا امام نمی آید؟ در صورتی که ما بیش از ٣١٣ نفر که او لازم دارد هستیم. تصمیم گرفتند از بین خودشان یک نفر را که به تایید همه، خوبترین شان هست، انتخاب کنند تا با اعتکاف در مسجد کوفه یا سهله، از خود امام بخواهد که راز تاخیر در ظهور را بیان بفرمایند.

🔸 او هم رفت و بعد دو سه روز برگشت و ماجرا را اینگونه تعریف کرد: وقتی از نجف بیرون رفتم با کمال تعجب دیدم شهری بسیار آباد در مقابل من ظاهر شد. جلو رفتم و پرسیدم اینجا کجاست؟ گفتند این شهر صاحب الزمان است. بسیار خوشحال شدم و تقاضای ملاقات کردم. گفتند حضرت فرموده اند: شما فعلا خسته ای، برو فلان خانه، آنجا مرد بزرگی هست. ما دختر او را برای شما تزویج کردیم. آنجا باش و هر وقت احضار کردیم بیا.

🔺 به آن خانه رفتم. از من خیلی پذیرایی کردند و آن دختر را به اتاق من آوردند، هنوز ننشسته بودم که ماموری آمد و گفت: امام میفرمایند بیا! میخواهیم قیام کنیم و شما را به جایی بفرستیم. گفتم به امام بگو امشب را صبر کنید. من امشب نمی آیم. تا این را گفتم، دیدم هیچ خبری نیست. نه شهری هست، نه خانه ای و نه عروسی. من هستم و صحرای نجف...

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مهدی حبیبی زاده

کتاب "انتظار عامیانه، عالمانه، عارفانه"

🔹 کتاب "انتظار عامیانه، عالمانه، عارفانه" اثری مهدوی از حجت الاسلام استاد علیرضا #پناهیان است و موسسه بیان معنوی آن را به چاب رسانده است.

🔸 این کتاب با بررسی مفهوم انتظار، سه رویکرد متفاوت به این مفهوم را مورد بررسی قرار می‌دهد؛ نگاه عامیانه، نگاه عالمانه، نگاه عارفانه. در بخش انتهایی کتاب نیز، به تناسب مفهوم انتظار با جوان و ویژگی‌های جوانی پرداخته شده است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مهدی حبیبی زاده

نفس زکیه

🔹 یکی از علائم حتمی ظهور که در قیاس با سفیانی و صیحه آسمانی، روایات کمتری را به خود اختصاص داده نفس زکیه است. اما این روایات در کتب معتبر همچون «کافی، کمال الدین، الغیبه نعمانی و کتاب الغیبه شیخ طوسی» گزارش شده است.

🔆 امام صادق فرمودند: «از حتمیاتی که پیش از قیام قائم رخ خواهد داد، خروج سفیانی و خسف بیدا و کشته شدن نفس زکیه و ندا دهنده ای از آسمان خواهد بود». (الغیبه نعمانی، ص۲۷۲)

⭕️ معنای نفس زکیه
🔹 زکات در لغت به معنای طهارت، رشد و نموّ آمده است. به همین خاطر در معنای نفس زکیه دو احتمال وجود دارد: ۱- طاهر (یعنی شخصی که گناهی مرتکب نشده) ۲- شخصیتی متکامل، رشد یافته و برجسته.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مهدی حبیبی زاده

ختم سوره یس از زبان امام زمان

🔹 یکی از بندگان خدا در شهر یزد گرفتاری سختی داشت؛ خدمت حضرت صاحب الزمان شرفیاب می شود در حالی که آن بزرگوار را نمی شناسد.

🔸 حضرت به او می فرمایند: سوره یس را بخوان؛ چون به کلمه مبین که در شش مورد آمده است رسیدی حاجت خود را نیت کن، و پس از قرائت سوره، حاجت خود را درخواست کن، تا خداوند دعای تو را مستجاب نماید. گفت:

🔺 چون در سوره یس تأمل کردم دیدم کلمه مبین در هفت مورد از این سوره آمده است. از این مسأله تعجب کردم؛ ولی چون دقت نمودم فهمیدم که در شش مورد کلمه مبین بدون الف و لام آمده است و در یک مورد با الف و لام است. آن گاه سوره را همان طوری که حضرت فرموده بود خواندم و خداوند متعال دعایم را مستجاب کرد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مهدی حبیبی زاده

🔰عالم دینی و مسجدی که به مهدویت نپردازد، یک دین بنی‌اسرائیلی را ترویج می‌کند!

🔰عالم دینی و مسجدی که به مهدویت نپردازد، یک دین بنی‌اسرائیلی را ترویج می‌کند!
🔰بنی‌اسرائیل به موسی(ع) گفتند: تو و خدایت بجنگید، ما همین‌جا عبادت می‌کنیم!

🔸امروزه دینداری بدون مهدویت، یک رسم منحوس در میان برخی مؤمنین شده است که باید فرو بریزد! دین بدون مهدویت، مثل معنویت بدون نبوت است.

🔸مشکل بعدی «مهدویت‌گرایی بدون سیاست» است. بعضی‌ها مهدویت بدون جنگ و استکبارستیزی دارند، درحالی‌که امام زمان(ع) برای رفع ظلم می‌آید که این‌کار طبیعتاً با جنگ همراه است.

🔸بعضی‌ها مثل قوم بنی‌اسرائیل، می‌خواهند به خودشان دردسر ندهند. وقتی موسی(ع) به آنها فرمود: «برویم جنگ» گفتند: تو و خدایت بجنگید، ما اینجا عبادت می‌کنیم!

🔸مسجد، هیأت، عالم دینی و مؤمنی که مستمراً به مهدویت نپردازد، یک دین بنی‌اسرائیلی را ترویج می‌کند. دین بدون امام، مهدویت و انتظار، دین نیست؛ عین بی‌دینی و بلکه تحریف دین است.

👤 علیرضا پناهیان

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مهدی حبیبی زاده

موسیقی بسیار زیبا در مورد امام زمان (عج) با صدای علی اکبر قلیچ


دریافت

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مهدی حبیبی زاده

🔮 دعا برای ظهور، فرصتی برای کمال

کلام استاد پناهیان

🔺ما وقتی برای ظهور دعا می‌کنیم در واقع شأن خود را ارتقاء داده‌ایم. دعا برای فرج فرصتی است برای اینکه انسان کمال پیدا کند و خود را از درگیری با مشکلات ناچیز نجات دهد و فهم و شعور خود را افزایش دهد. خدا با آدم‌های فهمیده در دنیا و آخرت برخورد بهتری دارد و آنها را بیشتر رعایت می‌کند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مهدی حبیبی زاده

ضرورت نیاز به امام زمان(عج)

🔹همیشه نیاز به حکومت هست، هیچ‌کس تو دنیا نمی‌گه ما حاکم نباید داشته باشیم، هیچ‌کس تو دنیا نمی‌گه ما دولت نباید داشته باشیم، هیچ‌کس تو دنیا نمی‌گه ما عدلیه نباید داشته باشیم، ظالم‌ترین حکومت‌ها هم دادگاه دارند

🔸نیاز ما به امام معصوم و نیاز ما به اهل بیت علیهم السلام ؛ نیاز یک تشنه به آب هست، اصلا تعبیر قرآن در مورد امام عصر «ماءمعین» هست، یعنی آب گوارا

🔹اصلا اهل بیت باید تکویناً معصوم باشند، چون ما به معصوم نیاز داریم، آب باید رفع تشنگی بکند، بخاطر اینکه ما تشنه می‌شویم، این سوال که چرا اهل بیت معصوم هستند، مثل سوال چرا آب رفع تشنگی میکنه هست...

🔺ما ضرورت اعتقادی نیاز به امام زمان رو نفهمیدیم

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مهدی حبیبی زاده

شعرخوانی زیبای «صابر خراسانی» در وصف امیرالمومنین علی(ع)


دریافت
مدت زمان: 4 دقیقه 5 ثانیه

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مهدی حبیبی زاده